Радио-экспедиция — мероприятие в любительской радиосвязи, связанное с работой любительской радиостанции из временного местоположения (остров, гора, лес, поле, заповедник) в спортивных целях, а также в память об исторических событиях .
Радио-экспедиция — мероприятие в любительской радиосвязи, связанное с работой любительской радиостанции из временного местоположения (остров, гора, лес, поле, заповедник) в спортивных целях, а также в память об исторических событиях .
Первое и основное назначение радио-экспедиций — дать возможность радиолюбителям провести связь со странами и регионами, где нет постоянно работающих любительских станций. Такие экспедиции начали проводить коротковолновики США в 1950-е годы. Без них было бы практически невозможно выполнить полные условия престижных наград, например, связаться со всеми странами, включенными в список диплома DXCC, или со всеми 40 зонами мира по карте диплома WAZ.
13.07.2020, 16.00 Кваліфікаційно-технічна комісія в Рівненській області Західної філії Українського державного центру радіочастот приймає іспити у радіоаматорів , що бажають отримати радіоаматорський позивний сигнал. Члени комісії : голова комісії Кужель О.В US5KA, заступник Занюк І.І. US7KA, члени комісії Тарасович П.М. UT1KY, Безушко Б.Г. UY5KD, Тарасов М.Є. UR5KED
Сьогодні прийняли екзамен на радіоаматора першої категорії у кандидата Панаса Олега,котрого пан Олег успішно здав та вибравши собі кличний сигнал UT3KW. Вітаємо нового радіаматора першої категорії Рівненщини!
Тема: Коли професія, робота і хобі співпадають. (Частина 2)
Кілька тижнів потому (див. частину першу), я отримав з Києва бандероль і коли її розгорнув, то моїм радощам не було меж!
По перше, серед добрячої пригорщі радіодеталей, в очі відразу потрапили чорні транзистори П416Б, промарковані зірочкою. Що це означає, дядько Віктор мене вже «просвітив». Це не якісь там П401 з ширвжитку, це були відібрані і перевірені напівпровідники, які встановлюють навіть на апаратуру супутників і космічних кораблів! А ще там були різні номінали керамічних і електролітичних конденсаторів, резисторів МЛТ, там були діоди Д9, високоомні телефони ТОН, феритовий стержень, «динамік» 0,1ГД-6 і навіть змінний конденсатор, ретельно запакований в картонну коробочку з написом «VEF 2х15-495pF»!
По друге, в бандеролі були ще дві книжки . . . . . .
Чудово, коли професія, робота і хобі співпадають. У цьому мені повезло. Коли я був у першому класі, молодший батьків брат дядько Микола навчив мене робити повітряні змії. Легенькі стебла сухого полину (у нас його називали чорнобиль), газета, клей с вишні, пояс від маминого халата,та котушка ниток з бабусиної швейної машинки – і змій готовий! Темною крапкою він ширяє високо над селом, помахуючи хвостом. Нитка до нього йде спочатку майже паралельно землі, потім плавно підіймається, і, зрештою, зовсім зникає в прозорому осінньому небі. Потім пішли моделі планерів, спочатку з тих-же матеріалів, до яких потім додалися бамбукові та соснові рейки – адже рубанок ставав дедалі слухняніший в моїх руках. Гумові стрічки з велосипедної камери . . . . .
В зв’язку з публікацією на нашому сайті фрагмента схеми підсилювача на лампі ГУ-81м, (Павло, UR5KC), в ефірі можна почути різні коментарі на цей рахунок. Опоненти, звертаючись до класики побудови лампових підсилювачів, категорично відкидають можливість одночасної подачі вхідного сигналу на керуючу сітку та катод. Однак, саме радіоаматори, задля підвищення . . . . . .
Каждый из нас всегда мечтал иметь у себя на столе современный трансивер с высокими параметрами, да ещё и доступный по цене. Благодаря Константину UT4UBK это становится возможным. Трансивер Ермак может быть собран самостоятельно каждым из нас, при этом, профессионализм разработчика в плане как самой концепции, софта, так и конструктива вызывает у меня как минимум приятное удивление, как максимум восторг!!! Константин смог не только применить самые современные комплектующие, но и реализовать красиво дизайн. Фронт панель сделана из алюминиевого сплава при помощи высокоточного фрезерного оборудования с лазерными технологиями. Корпус также изготовлен из листового алюминия. Автор применил . . . . . .
Автор Павло, UR5KC. Особливість подача збудження в катод і через ВЧ трансформатор на керуючу сітку. При цьому також синхронно змінюється потенціал екранної сітки. В результаті вхідною потужністю 50 Вт лампа розкачується до 1 кВт.
Реалізовано на практиці. Потужністю 100 Вт пожна отримати струм анода до 1,5а,але при цьому . . . . .
Усі матреріали взяті з відкритих джерел, або прислані відвідувачами.
Матеріали використовуються виключно в некомерційних цілях.
При використанні матеріалів з сайту, гіперпосилання обов'язкове !!!