2 та 3 листопада 2019 року команда радіоаматорів з Рівного, Києва та Кременця у складі UT1KY/p, UT7UA/p, UX2KA/p, UY5BT/p планують активувати Кременецький ботанічний сад UFF: UZFF-002 та прийняти участь в UKRAINIAN DX CONTEST 2019. Планується робота позивним EM7KAA/p та UT1KY/p,UT7UA/p,UX2KA/p,UY5BT/p. Діапазони: 160-80-40-20-15-10 м. Вид випромінювання: CW,SSB Планується три робочих місця.
Через три дня наша команда отправляется в долгое путешествие. Вся аппаратура экспедиции на Токелау ZK3A испытана и упакована. Большая часть оборудования, а это более 2 тонн, уже находится на Самоа, точка откуда начнется наш тихоокеанский вояж на корабле Mataliki. Общее расстояние, которое нам предстоит преодолеть за время экспедиции, близко к 50 000 км. Только авиаперелет в одну сторону занимает около двух суток: Украина Польша Сингапур Фиджи Самоа.
Тема: Ювілейне таборування пластунів до 30 річниці створення Українського Пласту
20-23 червня 2019 року в Рівненському районі в мальовничому місці що біля с. Хотин відбулося ювілейне таборування пластунів до 30 річниці створення Українського Пласту. Участь брали пластуни з багатьох областей України а також приїжджих гостей з Канади та інших країн.
В даному заході в направленні радіоаматорство та звязок, прийнв участь . . . . . .
Відокремлений Підрозділ Громадської Спілки Всеукраїнська Радіоаматорська Ліга в Рівненській області разом клубом вболівальників Рівненського спідвею до 60 річчя Рівненського спідвею заснували памятний радіоматорський диплом «Спідвей Рівне Україна» котрий можна отримати за проведений радіозвязок з спеціальною ювілейною станцією EN60KSR.
Всі хто спрацював з памятною станцією мають нагоду отримати цей ювілейний диплом.
Команді Рівненських та Волинських радіоаматорів уперше за понад п’ять років вдалося організувати поїздку до найвищого піку регіону — «Кременецькі гори» та взяти участь у змаганнях «Польовий день УКХ 2019».
За кілька тижнів перед експедицією була проведена розвідка території. У співпраці з UT5BA вдалося дізнатися способи під’їзду до «Дівочих скель», вершина що сягає 375 метрів. І вже 6 липня група радіоаматорів на жовтій машині-радіорубці прибула на територію квадрату KO20UC де почала монтувати антени. Застосовувалися антени Yagi, конструкції DK7ZB (144 мГц.) та рамка Харченко (430 мГц.).
Команді Рівненських та Волинських радіоаматорів уперше за понад п’ять років вдалося організувати поїздку до найвищого піку регіону — «Кременецькі гори» та взяти участь у змаганнях «Польовий день УКХ 2019».
За кілька тижнів перед експедицією була проведена розвідка території. У співпраці з UT5BA вдалося дізнатися способи під’їзду до «Дівочих скель», вершина що сягає 375 метрів. І вже 6 липня група радіоаматорів на жовтій машині-радіорубці прибула на територію квадрату KO20UC де почала монтувати антени. Застосовувалися антени Yagi, конструкції DK7ZB (144 мГц.) та рамка Харченко (430 мГц.). Відсутність поворотного пристрою компенсувалася легкістю прокрутки нижнього «коліна» військової телескопічної щогли «КШМ».
Розпочалися змагання після обіду. Відразу кинулися в очі відмінності між змаганнями на коротких та ультракоротких хвилях. Перш за все це відсутність стабільного проходження радіохвиль. Якщо на КХ діапазоні кореспондент проходить з відносно стабільним рівнем, то на УКХ сигнал може варіюватися з рівнем від 59 до 51 протягом десяти секунд. Звідси виникає потреба бути дуже уважним, а також передавати інформацію порціями дублюючи кілька раз. Ще одним важливим моментом є визначення азимуту і точне налаштування антени на кореспондента. Ще одна відмінність яку вдалося помітити — це збільшений об’єм інформації, яку потрібно передати\прийняти. Якщо у типових змаганнях на КХ потрібно передати рапорт та порядковий номер, то на УКХ додається ще й QTH квадрат учасника. Загалом переважали оператори з Європи.
Тема: Звіт (попередній) про активовані заповідні об"єкти програми UFF в Рівненській області
Звіт (попередній) про активовані заповідні об’єкти програми UFF в Рівненській області (хто з радіоаматорів працював з Рівненських НП та охоронних територій і не має в списку- можете подавати інфо для аналізу інформації на ел. адресу: ut1ky@ukr.net)
Диплом «Світязь перлина Волині» видається за проведення зв’язків з «Шацьким національним природним парком» URFF-0022. Для отримання диплому необхідно провести 3 QSO/SWL з URFF-0022. Повторні звязки дозволяються на різних діапазонах та різними видами випромінювання. При проведенні звязків на 160 м та УКХ (50 МГц і вище), для отримання диплому достатньо провести 1 (один) звязок.
Диплом «Поліська Венеція» видається за проведення зв’язків з Національним природним парком «Припять Стохід» URFF-0060. Для отримання диплому необхідно провести 3 QSO/SWL з URFF-0060. Повторні звязки дозволяються на різних діапазонах та різними видами випромінювання. При проведенні звязків на 160 м та УКХ (50 МГц і вище), для отримання диплому достатньо провести 1 (один) звязок.
Дипломи безкоштовні та відправляються на електронну пошту заявника у форматі *.jpg Заявку відправляти на ut1pg {at} lrv.net.ua
Тема: Експедиція до Дермансько-Острозького національного природного парку
15-16 червня група радіоаматорів Рівненської та Волинської областей вирушила в експедицію до Дермансько-Острозького національного природного парку, що знаходиться на території Здолбунівського та Острозького районів Рівненської області.
Уже вкотре показала себе на найвищому рівні машина-радіорубка відомого УКХ-іста міста Рівного UR5KSH.
Погода випробовувала на стійкість колектив та техніку. Тридцятиградусна спека нагадувала про глобальне потепління, а нічні комарі про вразливість людського організму. В цілому вдалося провести понад 100 радіозв’язків на КХ та УКХ діапазонах. Використовувалися радіостанції Yaesu FT857, Yaesu FT897, Kenwood, антени Inverted V та „довгий промінь“. Активувавши територію група успішно повернулася до дому.
Усі матреріали взяті з відкритих джерел, або прислані відвідувачами.
Матеріали використовуються виключно в некомерційних цілях.
При використанні матеріалів з сайту, гіперпосилання обов'язкове !!!