Кременецькі гори польовий день

Команді Рівненських та Волинських радіоаматорів уперше за понад п’ять років вдалося організувати поїздку до найвищого піку регіону —  «Кременецькі гори» та взяти участь у змаганнях «Польовий день УКХ 2019».

За кілька тижнів перед експедицією була проведена розвідка території. У співпраці з UT5BA вдалося дізнатися способи під’їзду до «Дівочих скель», вершина що сягає 375 метрів. І вже 6 липня група радіоаматорів на жовтій машині-радіорубці прибула на територію квадрату KO20UC де почала монтувати антени. Застосовувалися антени Yagi, конструкції DK7ZB (144 мГц.) та рамка Харченко (430 мГц.). Відсутність поворотного пристрою компенсувалася легкістю прокрутки нижнього «коліна» військової телескопічної щогли «КШМ».

Розпочалися змагання після обіду. Відразу кинулися в очі відмінності між змаганнями на коротких та ультракоротких хвилях. Перш за все це відсутність стабільного проходження радіохвиль. Якщо на КХ діапазоні кореспондент проходить з відносно стабільним рівнем, то на УКХ сигнал може варіюватися з рівнем від 59 до 51 протягом десяти секунд. Звідси виникає потреба бути дуже уважним, а також передавати інформацію порціями дублюючи кілька раз. Ще одним важливим моментом є визначення азимуту і точне налаштування антени на кореспондента. Ще одна відмінність яку вдалося помітити —  це збільшений об’єм інформації, яку потрібно передати\прийняти. Якщо у типових змаганнях на КХ потрібно передати рапорт та порядковий номер, то на УКХ додається ще й QTH квадрат учасника. Загалом переважали оператори з Європи.

Найбільше станцій з Чехії, Словаччини, Польщі. Серед українських радіоаматорів були почуті місцеві кореспонденти з Львівської та Тернопільської областей. Досить гучно проходили аматори з «Полонина Руна», що на Закарпатті. Якщо діапазон 144 мГц. показав себе досить насиченим, то 430 мГц., принаймні у нашому регіоні —  повністю «мертвий». Більшість зв’язків проводилися в перший день змагань. У неділю, 7 липня в ефірі активність значно зменшилася.

Оскільки ми перебували на терені Національного природнього парку «Кременецькі гори», то була спроба активувати територію за програмою «Українська Флора Фауна». Але короткохвильовий діапазон не дуже тішив своїм проходженням. Загалом було проведено близько сімдесяти радіозв’язків. Переважно на діапазоні 3,5 мГц. суботнього вечора. Сподівання на добір кореспондентів на ВЧ діапазонах у неділю, нажаль не увінчалися успіхом.

Підсумовуючи можемо ствердно сказати, що для участі у змаганнях на УКХ діапазоні потрібно затратити не менше, а подекуди значно більше сил та ресурсів. Для перемоги у змаганнях потрібно злагоджену команду, а також значні матеріально-технічні ресурси.

Позивний сигнал який брав участь у змагання — UT5PWT/P. Учасники експедиції та аматори, що долучилися до її організації: UT5BA, UX0KX, UR5KSH, UX0KM, UR5KAY, UR3PHP.
Дякуємо всім хто допомагав та бажаємо чистого ефіру!
GL, 73!

Фото — https://photos.app.goo.gl/ioyRHjt6fez4JDTw9 ( https://photos.app.goo.gl/ioyRHjt6fez4JDTw9 )



Огигинал новости «Кременецькі гори польовий день»   -
«Радіоаматор Рівненщини»   -